0

Geriausia skalda kiemui

Geriausia skalda kiemui

Internetinėje Ermitažo parduotuvėje siūloma labai įvairi skalda. Daugelis pirkėjų ją perka savo sodui ar kiemui. Tačiau neužtenka tik įsigyti didelį akmenų kiekį ir likti patenkintiems. Tenka galvoti apie estetiką ir fizinius aplinkos poreikius tam, kad nustatytumėte, kuri yra geriausia skalda kiemui. Šiame gide Ermitažo specialistai apžvelgs, į ką atkreipti dėmesį, kai renkatės skaldą, kam ji apskritai reikalinga, kokie yra skirtumai tarp jos tipų ir ne tik.


Apie skaldą


Skalda - tai ne tik akmenukai ir uolų liekanos. Iš techninės pusės, tai ir svarbus estetinis elementas, galintis transformuoti tai, kaip atrodo jūsų sklypo bei kiemo kraštovaizdis. Dėl šios priežasties svarbu pasirinkti, kuri skalda kiemui bus tinkama. Priėmus gerą sprendimą turėsite ne tik gražų vaizdą, bet ir užtikrinsite drenažo bei erozijos kontrolę.
Daug kam turbūt nėra paslaptis, kad skalda beriama tam, kad pagerėtų drenažas ir dirva neeroduotų. Jeigu pabarstėte skaldos, vanduo nenusistovi ir neatsiranda balos, paviršius netampa toks pažliugęs.
Kiti žino, kad skalda turi būti paberiama ten, kur tiesiamas takelis ar yra vaikščiojimo zona. Šie akmenukai suteikia stabilumo pagrindui.
Estetiniu požiūriu skalda jūsų sklypo erdvei suteikia tekstūriškumo, spalvų ir kontrastingos estetikos, pagerindama jo bendrą išvaizdą. Nesvarbu, ar projektuojate ramų sodo takelį, privažiavimą, ar vaizdingą lysvių erdvę, paprasti akmenukai gali turėti nemažai įtakos tam, kaip viskas galiausiai atrodys.

 


Įvertinkite savo sklypo poreikius


Prieš pasinerdami į skaldos asortimentą mūsų elektroninėje parduotuvėje, įsivertinkite konkrečius savo kiemo poreikius ir jo estetiką.
Apsvarstykite, kokio dydžio yra sklypas, kam skalda bus naudojama (pvz., takeliui, dekoratyviniam elementui ar kitkam) ir kokią estetiką (bent jau bendrai) norite pasiekti.
Pagal tai reikės apskaičiuoti preliminarų skaldos kiekį. Išmatuokite planuojamo apibarstyti ploto ilgį, plotį ir gylį/aukštį. Gausite tūrį kubiniais metrais ar panašia išraiška. Toks apskaičiavimas užtikrina, kad įsigysite reikiamą skaldos kiekį ir nesugeneruosite bereikalingų atliekų ar nevargsite kelis kartus papildomai vykdami į parduotuvę papildyti atsargas.


Skaldos tipai – kokį produktą rinktis?


Didelė skaldos produktų įvairovė el. parduotuvėje gali ir suteikti galimybių, ir priversti nemenkai sukti galvą dėl to, ką pasirinkti. Kiekviena produktų rūšis turi savų pliusų ir skiriasi savo ypatumais.
Granito skalda
Granitas yra viena iš labiausiai perkamų medžiagų kraštovaizdžio formavimo srityje. Šis akmuo išsiskiria ilgaamžiškumu ir solidžia išvaizda, dėl ko yra pritaikomas jau kelis amžius. Dėl atsparumo atmosferos poveikiui ir trinčiai granitas yra universalus pasirinkimas, tinkantis ir ramioms, į estetiką orientuotoms vietoms, ir intensyvaus judėjimo zonoms. Jis žada ilgaamžiškumą ir reikalauja tik minimalios priežiūros.
Natūralus granito šarmas, daugybė skirtingų akmenėlių atspalvių ir tekstūrų suteikia rafinuotumo bet kokiam kraštovaizdžio dizainui. Tad granitinė skalda puikiai dera tiek su modernia, tiek su tradicine landšafto formavimo vizija.
Dekoratyvinė skalda
Dekoratyvinė skalda kiemui žavi tuo, kad tokie akmenukai gali suteikti sodui savitumo ir gyvybingumo. Dėl plačios spalvų, dydžių ir formų gamos, tokia skalda atitiks net labai nestandartinius ar itin įvairius dizaino pomėgius - nuo visiškai specifinio iki su niekuo nepalyginamo.
Dekoratyvinė skalda gali atlikti kelis vaidmenis. Vienur ji tarnaus kaip ryškus centrinis lauko zonų dekoracinis elementas, o kitur įsiterps kaip subtilus akcentas, papildantis natūralų kraštovaizdį. Namų šeimininkams ar eksterjero dizaineriams tokia skalda suteikia begalę kūrybinės raiškos galimybių.
Kiti populiarūs skaldos tipai
Be populiariausių granito ir dekoratyvinių akmenų skaldos produktų, rinkoje yra ir kitų alternatyvų:
Kalkakmenis. Šviesių spalvų kalkakmenis gali vizualiai pašviesinti pavėsyje esančias sodo vietas, taip sukuriant erdvės ir atvirumo įspūdį. Labiau šarminė kalkakmenio sudėtis taip pat naudinga dirvožemiui, todėl gali turėti įtakos augalų, kurie pasodinti šalia barstymo vietos, rūšims.
Skalūnas. Ši skalda yra vertinama dėl savo estetinio patrauklumo ir funkcinių savybių. Šios skaldos akmenų paviršius ypač atsparus slydimui, net tada, kai sušlampa. Dėl šios priežasties skalūnas pasirenkamas takams ir vietoms aplink vandens telkinius.
Žvirgždas. Tai yra minkštesnė, apvalesnė kampuotų skaldos akmenų alternatyva, kuri sode sukuria srauto ir judesio efektą. Įvairių spalvų ir dydžių akmenukai leidžia sukurti detalius raštus ir tekstūrą, puikiai tinkančius intymesnėms, labiau dekoratyvinėms sodo erdvėms.

 


Skaldos barstymas ir patarimai


Sėkmingas skaldos integravimas į kraštovaizdį priklauso ne tik nuo planavimo, pasiruošimo ir skaičiavimo. Reikia pasiruošti ir tam, kad išberti takeliai ar zonos reikalaus priežiūros.
Pradėkite nuo tvirto pagrindo. Tam gali reikėti pakloti audinį, kad apsisaugotumėte nuo įkyrių piktžolių bei išlaikytumėte konstrukcijos ar formos stabilumą.
Labai svarbu tinkamai viską išlyginti, kad būtų geras drenažas ir laikui bėgant skalda neišsivaikščiotų. Reguliari priežiūra, kaip kad šiukšlių valymas ir skaldos papildymas bei sluoksnio išlyginimas, prailgins tarnavimo laiką, kad viskas kuo ilgiau atrodytų gražiai.


4 idėjos, ką galima padaryti su skalda savo kieme


Jeigu jau žinote, koks variantas būtų geriausia skalda kiemui, arba dar norite pagalvoti apie tai, ką būtų galima su skalda padaryti, Ermitažo specialistai paruošė jums net 4 pasiūlymus su idėjomis, kaip kūrybiškai įterpti skaldą į jūsų landšaftą.
Kiekvienas pasiūlymas skirtas įkvėpti ir motyvuoti jus rasti potencialą tuose dalykuose, kurie iš pradžių gali atrodyti tik tuščia erdvė arba tik didelis akmenų maišas. Net ir vos vos išlaisvinus vaizduotę bei įdėjus minimalias pastangas, skalda padės sukurti žavingai atrodančias zonas ar patogias erdves laiko leidimui.
1.     Kaimiškas takelis. Įsivaizduokite per sodą, sklypą ar už namelio vingiuojančius takelius, nutiestus iš kruopščiai išbertos skaldos akmenų. Tokie takai ne tik pagerins susisiekimą aplinkui namus, bet ir suteiks jaukaus, kaimiško stiliaus grožio. Akmens skaldos tekstūra ir spalvos harmoningai dera su lauko aplinka – žaluma, medžių kamienais, vandens telkiniais, dirva ar gėlėmis ir kviečia tyrinėti bei pabūti arčiau gamtos.
2.     Alpinariumas. Šis sprendimas pasiūlys visiškai minimalistinį grožį. Išdėlioję skaldą įvairiomis konfigūracijomis, galite sukurti ramią ir harmoniją mintyse skatinančią erdvę, kurioje atsiskleidžia visiškai unikalus gamtos grožis. Akmenis ir skaldą apsodinkite daug drėgmės nereikalaujančiais augalais ir sukurkite tvarų, įspūdingai atrodantį, bet labai lengvai prižiūrimą alpinariumą.
3.     Sukurkite sauso upelio vagą. Su skalda imituokite grakščią vandens tėkmę. Šis elementas gali atlikti ir estetinę, ir praktinę funkciją. Iš vienos pusės, tai tarsi šauklys į gamtą – upės vandens tėkmę, kuri ramina, simbolizuoja gyvybę ir energiją. Na, o iš kitos - tai kontroliuojamai ir vizualiai patrauklus būdas nukreipti lietaus vandenį per kiemą. Skirtingo dydžio ir spalvų skaldos akmenukai sustiprina vizualinį efektą ir labiau nustebina svečius.
4.     Laužavietė. Įsivaizduokite ramius vakarus po atviru dangumi, kai fone spragsi laužas. Visi susėdę aplink gražiais akmenimis apsuptą laužą. Tokia, itin jauki susibūrimo vieta taps traukos centru lauke. Prie laužo bus galima kalbėti, dainuoti, kepti zefyrus ir dalintis istorijomis. Ugniavietės išgrindimas skalda padidina saugumą ir užtikrina komfortą ištisus metus.