0

Kultivatoriai – nepakeičiamas įrankis šiuolaikinio sodininko ar ūkininko gyvenime. Jis gerokai palengvina įprastai sudėtingą darbą bei taupo jūsų laiką ir jėgas. Internetu, iš elektroninės parduotuvės Ermitazas.lt galite patrauklia kaina pirkti benzininius ir elektrinius RYOBI, ELEM, AL-KO, GUDNORD, SCHEPPACH, GARDEO bei kitų gamintojų kultivatorius. Ši sodo technika yra labai svarbi dirvos aeracijos procesams, saugantis nuo piktžolių ir norint į dirvą įterpti organinių medžiagų. Visa tai prisideda prie sveikesnio augalų augimo. Inovacijos šioje srityje lemia, kad modernūs benzininiai ir elektriniai kultivatoriai tinka ir paprastiems sodininkams, ir profesionaliems ūkininkams. Jeigu esate ERMI KLUBO nariai, šios sodo prekės jus gali džiuginti dar patrauklesne kaina nei įprastai. Specialiu ženklu pažymėti įrenginiai kainuos pigiau.

Kultivatorius – paskirtis ir naudojimas

Kultivatoriai skirti dirvožemio kokybei gerinti ir augalų augimui skatinti. Suskaldydami suspaustą dirvožemį, jie didina aeracijos efektyvumą, todėl visų šaknys gali kvėpuoti ir geriau įsisavinti į dirvą patenkančias ar joje natūraliai esančias maistines medžiagas. Kultivatoriai taip pat išrauna piktžoles nepakenkdami augalams, palaiko drėgmės lygį ir įterpia į dirvą komposto ar trąšų. Iš kurios pusės bepažiūrėsite, kultivatoriai sodui ar daržui atlieka jums naudingą darbą, užtikrina jūsų sodo ar daržo sveikatą.

Neužtenka tik turėti patį kultivatorių. Jūs turite žinoti ir kaip jį naudoti. Norint efektyviai naudoti kultivatorių, reikia išmanyti jo veikimą ir dirvožemio bei augalų poreikius:

1. Paruošimas. Prieš pradėdami kultivuoti, išvalykite plotą nuo didelių šiukšlių ir akmenų. Žinokite bei patikslinkite informaciją apie savo dirvos tipą ir drėgmės lygį. Pernelyg drėgna arba sausa dirva gali mažinti proceso efektyvumą.

2. Gylis ir greitis. Prieš darbą sureguliuokite noragų gylį, kad būtų kultivuojama sekliai, jei siekiate sunaikinti piktžoles, arba giliau, kad dirvą pavyktų aeruoti. Judėkite pastoviu greičiu, kad noragai galėtų efektyviai vartyti dirvą nepažeisdami šaknų struktūrų.

3. Darbas. Jei kultivatorius turi elektros arba benzino variklį, jį užveskite ir pradėkite nuo vieno ploto galo. Sistemingai eikite eilėmis, gyvatėle, kad pavyktų tolygiai padengti visą plotą.

4. Išlikite saugūs. Visada dėvėkite tinkamas saugos priemones, įskaitant avalynę (negalima šio darbo daryti basiems), pirštines ir akių apsaugą. Jeigu įranga stringa, nekiškite ten savo rankų. Išjunkite įrenginį prieš darydami bet kokius remonto ar koregavimo darbus.

Geriausio kultivatoriaus pasirinkimas internetu

Tiek sodo, tiek daržo kultivatoriai gali būti patogiai pasirenkami ir internetu. Jeigu jau turite savo biudžetą, galite pasinaudoti prekių filtru, kad matytumėte tik tuos modelius, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Visgi, primename, kad iš Ermitazas.lt kultivatorius, kaip ir kitą sodo techniką galite pirkti ir išsimokėtinai. Jums reikėtų daugiausiai dėmesio kreipti į technines kultivatoriaus savybes, kurias galite sužinoti prekės puslapyje.

·   Kultivuojamo ploto dydis. Mažiems sodeliams ar gėlynams puikiai tinka ir rankiniai, mini kultivatoriai, arba mažesnio galingumo elektriniai kultivatoriai. Didesniuose plotuose tiek laiko, tiek jėgų reikia daugiau, tad svarbu įsigyti galingą agregatą. Tam labiausiai tiks 1000 W (1 kW) ar galingesni benzininiai kultivatoriai.

·   Dirvos tipas. Sunkesnėms, sutankintoms arba molingesnėms dirvoms reikia galingesnio kultivatoriaus. Galios daugiausiai paprastai pasiūlys benzininį variklį turintis įrenginys. Puresnėms dirvoms tinka elektriniai kultivatoriai.

·   Funkcijos. Ieškokite reguliuojamų gylio nustatymų, noragų konfigūracijų ir ergonomiškų konstrukcijų. Kadangi kultivavimas užima nemažai laiko, pasirūpinkite, kad įrenginys turėtų tuos nustatymus, kurie padės darbą atlikti tinkamai.

·   Darbinis plotis bei svoris. Tam, kad įrenginį būtų patogu naudoti, paprasta sandėliuoti bei transportuoti.

·   Patogus naudojimas. Kuo mažesnis skleidžiamas triukšmas, tuo jums geriau.

Benzininiai ar elektriniai kultivatoriai – kas geriau?

Kultivatoriai, kuriuos galite įsigyti iš mūsų el. parduotuvės skirstomi į dvi pagrindines kategorijas – benzininius ir elektrinius. Abu tipai turi savo pliusų bei minusų.

Benzininiai kultivatoriai

·   Didesnė galia, tinka didesniems plotams ir sutankintai dirvai.

·   Didesnis mobilumas, nes jų neriboja laido ilgis ar net akumuliatoriaus veikimo laikas.

·   Reikalinga reguliari techninė priežiūra, įskaitant degalų ir alyvos keitimą.

·   Triukšmingesnis veikimas ir išmetami teršalai.

·   Beveik visada didesnė kaina nei su elektriniais įrenginiais.

Elektriniai kultivatoriai

·   Ekologiškas, tvaresnis variantas, kuris neišmeta teršalų ir kelia mažesnį triukšmą.

·   Lengviau paleisti ir prižiūrėti, nereikia degalų, alyvos.

·   Ribotas laido ilgis arba akumuliatoriaus veikimo laikas, todėl jie mažiau tinka dideliems plotams.

·   Paprastai yra silpnesni už benzininius, geriausiai tinka lengvesnėms dirvoms ir mažesniems sodams.