0

Kaip sukurti jaukią atmosferą su lauko žibintais?

Kaip sukurti jaukią atmosferą su lauko žibintais?

Apšvietimas ne tik apsaugo nuo užkliuvimo ar įlipimo į balą. Lauke kabantys ar pastatyti žibintai tarsi išplečia jūsų gyvenamąją erdvę už namų sienų. Jie paverčia sodus, kiemelius ir terasas patraukliomis vietomis būti. Jei yra apšvietimas, net saulei nusileidus galite atsipalaiduoti, pramogauti ir mėgautis gamta bei kompanija. Išorės apšvietimas užtikrina ir funkcionalumą, ir kuria atmosferą. Šiame gide Ermitazas.lt komanda apžvelgs, kaip funkciniai bei dekoratyviniai žibintai gali būti panaudojami kuriant tokią atmosferą lauke, šalia kokios norisi būti.

 


Pagrindiniai apšvietimo projektavimo aspektai


Geras apšvietimas nėra tik pakankamas šviesos kiekis. Norint užtikrinti saugumą, pagerinti vaizdą ir sukurti jaukumą, reikia apgalvoto požiūrio į projektavimą ir įgyvendinimą.


Visų pirma, nustatykite pagrindinę lauko apšvietimo paskirtį. Ar daugiausia dėmesio skiriate matomumui ir saugumui, atmosferai ir estetikai, ar abiejų funkcijų deriniui? Pagal tai pasirinksite, kokie LED žibintai ar lemputės bus naudojami ir jų vietas.


Šviestuvų tipai


·       Aplinkos apšvietimas. Tai bendras apšvietimas užtikrinantis pakankamą šviesos srautą. Tai būna pakabinami ir ant sienos montuojami šviestuvai.
·       Darbinis, užduočių apšvietimas. Jis skirtas konkrečioms veiklos sritims, pavyzdžiui, prie grilio, ten, kur sėdite arba prie takelių, kur vaikštote. Geriausi tokių šviestuvų pavydžiai - prožektoriai ir apšvietimas po stalu.
·       Akcentinis apšvietimas. Tai – taškiniai arba įsmeigiami šviestuvai bei dekoratyviniai šviestuvėliai, kurių šviesa nukreipiama į medžius, skulptūras ar kitus dekoratyvinius bei architektūrinius elementus.
Tada dar suskirstykite lauko erdvę į zonas pagal funkcijas ir jose daromą veiklą. Pavyzdžiui, galite turėti valgomojo zoną, poilsio erdvę ir SPA zoną prie pirties. Pritaikykite apšvietimą pagal individualius poreikius.


Kaip išsirinkti geriausius šviestuvus?


Jeigu jau žinote, kokių rūšių LED žibintai reikalingi ir, kur jie galėtų stovėti, galite pereiti prie pasirinkimo. Ermitazas.lt kataloge yra daugybė šviestuvų. Pasižiūrėkime į tai, pagal ką reikėtų juos rinktis.


·       Vieta – rinkitės į žemę įsmeigiamus, pakabinamus, prie sienos tvirtinamus, ant šakų kabinamus šviestuvus pagal tai, kokį efektą kuriate.
·       Galia ir šviesos srautas – šie parametrai nusakys, kokio ryškumo bus šviesa ir kokių energijos sąnaudų tikėtis. Nauji LED šviestuvai yra labai taupūs bei ilgaamžiai. Jie idealiai tinka naudoti ir lauke. Daug kam patiks ir lauko žibintai su saulės baterija. Tai yra ekologiškas variantas, kuris naudoja iš saulės gautą energiją naktį. Juos geriausia naudoti tose vietose, kur diena krenta daug saulės.
·       Forma ir dizainas – stenkitės, kad šviestuvų forma bei linijos derėtų prie to, ką matote namų viduje ar aplink namus. Tai sukurs darną bei harmoniją.
·       Apsauga – patikrinkite šviestuvas IP klasę, kad žinotumėte ar jį galima statyti po atviru dangumi bei lauke. Tam turi būti aukšta IP klasė, kad įrenginys nenukentėtų nuo drėgmės ir dulkių.

 


Kiti techniniai aspektai jaukumui lauke sukurti


Tam tikri techniniai sprendimai bei pasirinkimai turės įtakos tam, kad visi plastikiniai, metaliniai ar įstiklinti lauko žibintai veiktų tinkamai bei sukurtų norimą efektą.


Norėdami išvengti nelaimingų atsitikimų bei diskomforto, įsirenkite judesio detektorius, kad užtikrintumėte didesnį saugumą aplink savo namų perimetrą. Kažkam pasirodžius nekviestiems arba jums išėjus į lauką, šviesa galės įsijungti automatiškai.


Suplanuokite laidų išklojimą bei išdėstymą taip, kad būtų kuo mažiau apnuogintų arba matomų kabelių, ir užtikrinkite, kad maitinimo šaltiniai būtų lengvai pasiekiami. Naudokite lauko sąlygomis tinkamus prailgintuvus ir vandeniui atsparias jungiamąsias dėžutes, kad jiems nepakenktų drėgmė, dulkės.


Apsvarstykite galimybę įrengti reguliatorius, laikmačius arba išmaniuosius valdymo įtaisus lemputėms bei zonoms valdyti. Tokios sistemos leidžia reguliuoti apšvietimo lygius ir sudaryti tvarkaraščius, prisitaikant, pavyzdžiui, prie jūsų grafiko ar vėlėjančio/ankstėjančio saulėlydžio laiko, taip padidinant patogumą ir taupant elektrą.


Rinkitės šiltos spalvos temperatūros (apie 2700K-3000K) LED šviestuvus, kad sukurtumėte jaukų, maloniai nuteikiantį apšvietimą. Šiltesnė šviesa imituoja švelnią žvakių ar kaitrinių lempučių šviesą, kai tuo tarpu baltesnis apšvietimas (3500K+) labiau tinka darbo vietai ir užduotims atlikti.