0

Patarimai perkantiems šakų smulkintuvą

Patarimai perkantiems šakų smulkintuvą

Norintiems sode ar kieme palaikyti tvarką ir gražų bendrą vaizdą šakų smulkintuvas bus tas prietaisas, kuris gerokai palengvins šią užduotį. Jo pagalba galima efektyviai ir tvariai tvarkyti sodo atliekas, jas paverčiant mulčiu ar kompostu, kurie gali būti itin naudingi tiek augalams, tiek dirvožemiui. Jei susidomėjote, turėkite omenyje, jog šakų smulkintuvų asortimentas – labai didelis. Dėl to norint, jog prietaisas puikiai tarnautų ir atitiktų visus turimus poreikius, svarbu jį išsirinkti tinkamai. Kad visas rinkimosi procesas būtų bent kiek lengvesnis, šiame straipsnyje aptarsime, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti geriausias šakų smulkintuvas bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ieškant šio įrenginio savo kiemui ar sodui. 

 


Išsiaiškinkite savo poreikius


Visų pirmiausia, nuo ko rekomenduojama pradėti – išsiaiškinti savo kiemo ar sodo poreikius. Įvertinkite, kaip dažnai naudosite šakų smulkintuvą ir koks sodo atliekų kiekis čia įprastai susidaro. Jei jūsų teritorija nėra didelė ar joje auga vos keli krūmai bei medžiai, greičiausiai jums užteks kompaktiško, mažesnės talpos įrenginio. Tuo tarpu, jei jūsų sodo poreikiai didesni, rinkitės talpesnį, tvirtesnį įrenginį, kuris galės vienu kartu susmulkinti daugiau šakų. Rinkoje yra daugybė skirtingų šakų smulkintuvų modelių, tad tikrai kiekvienas atras tokį, kuris geriausiai išpildys turimus poreikius. 


Pasirinkite šakų smulkintuvo tipą


Įprastai šakų smulkintuvai yra skirstomi į du pagrindinius tipus: elektrinius arba benzininius. Visgi, benzininių šakų smulkintuvų pastaruoju metu galima rasti kur kas mažiau, jų populiarumas gerokai krito dėl kelių priežasčių - jie teršia aplinką išmetamosiomis dujomis, yra sunkesni bei užima daugiau vietos, todėl juos ne taip patogu naudoti. Tuo tarpu, elektriniai šakų smulkintuvai yra kur kas ekologiškesnis pasirinkimas, jie yra tylesni, lengvesni ir juos paprasta prižiūrėti. Priklausomai nuo turimų norų ir poreikių, šie įrenginiai gali būti laidiniai arba akumuliatoriniai. Akumuliatoriniai šakų smulkintuvai yra patys populiariausi, kadangi juos galima naudoti bet kurioje pasirinktoje sklypo vietoje, tam nereikia ieškoti elektros lizdo. Kaip bebūtų, jei nuspręsite rinktis tokį įrenginį, nepamirškite pasidomėti, kokia yra akumuliatoriaus talpa bei kiek laiko smulkintuvas galės veikti vienu įkrovimu. 


Atsižvelkite į šakų smulkintuvo galią


Be jokios abejonės, vienas svarbiausių aspektų, renkantis šakų smulkintuvą, yra tai, kokia galia jis pasižymi. Priklausomai nuo turimų poreikių – kaip dažnai naudosite šakų smulkintuvą, kokio storio šakas ir kokį jų kiekį planuosite susmulkinti, reikėtų rinktis ir įrenginio galią. Turėkite omenyje, jog kuo didesnė bus šakų smulkintuvo galia, tuo jis efektyviau susidoros su užduotimi. Tai, kokia yra prietaiso galia, koks yra apsukų skaičius per minutę, bei kokio storio šakas įrenginys gali susmulkinti, bus nurodyta smulkintuvo gamintojo aprašyme, kurį įprastai galima rasti patinkančios prekės puslapyje. 


Palyginkite skirtingas pjovimo sistemas


Taip pat verta žinoti, jog šakų smulkintuvai gali turėti skirtingas pjovimo sistemas. Įprastai yra išskiriamos dvi: diskinė pjovimo sistema ir frezavimo sistema. Diskinė pjovimo sistema, kaip galima suprasti iš pavadinimo, yra sudaryta iš diskų ir kelių peiliukų. Toks šakų smulkintuvas bus idealus pasirinkimas tuo atveju, jei jūsų sode ar kieme vyrauja smulkios šakos, žali stiebai ar kitos minkštos atliekos, kurias norite susmulkinti: lapai, žolė ir panašiai. Frezavimo sistema, lyginant su diskine, yra kur kas galingesnė. Būtent dėl šios priežasties tokio tipo smulkintuvui nebaisi net ir kieta mediena bei šakos, siekiančios net 4-5 cm storį. Šakos į smulkinimo mechanizmą yra įtraukiamos automatiškai, todėl tokie įrenginiai yra itin efektyvus būdas, norint susitvarkyti sodo ar kiemo atliekas. Visgi, jei norisi universalaus smulkintuvo, kuris puikiai susidorotų tiek su šakelių, tiek su nukritusių lapų ar žolės smulkinimu, tuomet rinkitės diskinę pjovimo sistemą. 

 


Pagalvokite apie papildomas saugos funkcijas


Ne paslaptis, jog šakų smulkintuvas yra tas prietaisas, su kuriuo reikėtų elgtis be galo atsargiai. Būtent dėl to, renkantis vieną iš šių įrenginių, vertėtų pagalvoti ir apie papildomas apsaugos funkcijas. Daugelis šiuolaikinių šakų smulkintuvų turi automatinio išsijungimo funkciją, jei prietaisui tenka per daug krūvio ar jei jo variklis perkaista. Esant tokiai situacijai, įrenginys yra sustabdomas, taip apsaugant variklį ir padedant išvengti nelaimingų atsitikimų. Taip pat dar viena funkcija, kuri gali itin pasitarnauti – šakų įtraukimas. Smulkintuvas, turintis ją, pats įsiurbia atliekas į smulkinimo mašiną, tad atlikti darbą yra kur kas patogiau, o taip pat yra sumažinama rankų sąlyčio su pjovimo mechanizmu rizika. Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar smulkintuvas turi stabilų pagrindą ir tvirtus ratukus, kurie užtikrintų, jog naudojamas prietaisas neapvirs. 


Nusistatykite aiškų biudžetą


Galiausiai, nusistatykite biudžetą, kurį norite ar galite skirti šakų smulkintuvui. Jų kaina smarkiai varijuoja, priklausomai nuo to, kokiomis savybėmis prietaisas pasižymi: koks jo tipas, kokia galia, talpa, pjovimo sistema, kokias papildomas funkcijas jis turi bei kas yra jo gamintojas. Natūralu, jog galingesni ir didesnės talpos įrenginiai kainuos kiek brangiau nei patys paprasčiausi šakų smulkintuvų modeliai. 


Visgi, jei jums kyla klausimas – kur pigiausi šakų smulkintuvai, rekomenduojame pasižvalgyti Ermitazas.lt internetinės parduotuvės kataloge. Čia visam asortimentui yra taikomas geras kainos bei kokybės santykis, o taip pat yra galimybė prisijungti prie ERMI KLUBO, kurio nariams taikomi ypatingi pasiūlymai dar mažesnėmis kainomis. 


Taigi, tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas ir kad dabar šakų smulkintuvo rinkimosi procesas bus kur kas lengvesnis. Vadovaudamiesi straipsnyje pateiktais patarimais, nesunkiai išsirinksite sau tinkamiausią įrenginį. Nieko nelaukite ir jau dabar patys tuo įsitikinkite!